Pies labrador charakterystyka

Pobierz

Rejestracja Logowanie.. Nie przejawia tendencji do dominacji, a dzięki swojej pojętności jest dość łatwy w szkoleniu.. Warianty barwne psów rasy labradoodle również są liczne: od kremowobiałego .Labrador - opis rasy.. To pies bardzo serdeczny, nie tylko wobec członków swojej rodziny.. Labradory są dużymi, silnie zbudowanymi psami o solidnych kościach.. Psy były.. .To rasa stworzona do pracy, a nie do leżenia na kanapie.. Typowy Labrador jest kompaktowy, ma szeroką czaszkę i głęboko położoną klatkę piersiową.. Każdy (lub prawie każdy) może być jego przyjacielem, jeśli tylko okaże dość uwagi temu łasemu na czułości pieszczochowi.. Psy te są dobrze zbudowane, mają duże oczy, opadające uszy i kwadratowy nos.. Łagodne w stosunku do ludzi i innych zwierząt.. Charakterystyczny jest dla niego wysoko osadzony, masywny, zwężający się ku końcowi ogon.Labrador retriever jest psem masywnym i dobrze zbudowanym, ze względu na rozmiary zaliczany jest do psów średnich (osiąga około 54-57 centymetrów wysokości w kłębie i 25-36 kg wagi).. Labrador jest krzyżówką psa nowofunlanda z pointerem, bloodhoundem oraz irish water spanielem.. Labrador retriever pochodzi z wybrzeża Nowej Fundlandii.. Znak rozpoznawczy labradora to krótka, za to gęsta i gruba sierść, pokryta większą niż w przypadku innych ras ilością sebum.. Były znakomitymi pływakami, bez wahania wskakiwały .Labradory to psy duże, o masywnej budowie ciała..

Pies labrador retriever - Opis i charakterystyka rasy Opis ogólny.

Ich waga wacha się w granicach 35-38 kg w przypadku psów i 31-34 kg w przypadku suk.. Stworzone do pracy w wodzie i aportowania, potrzebują bezpośredniego kontaktu w pracy z człowiekiem.. Osiągają wysokie wyniki w treningach .Psy pies wszystko o psach - jak wychowywać psy, jak leczyć psy, psy przynależność do grupy FCI, psy filmy i zdjęcia, forum psy, ogłoszenia psy, cmentarz psy.. 100% Lubi zabawęLabradory są dużymi, silnie zbudowanymi psami o solidnych kościach.. Jest doskonałym przyjacielem dzieci, cierpliwym i wyrozumiałym.Labrador - charakter 100% Czuły Usposobienie labradora jest wyjątkowo łagodne.. Mają niewielkie tendencje do agresji czy szczekania, są delikatne w podejściu do dzieci i innych zwierząt.. Najbardziej charakterystyczną cechą wyglądu rasy jest krótka i gęsta sierść oraz jednolite umaszczenie: czarne, żółte bądź czekoladowe.Labrador retriever czarny posiada wszystkie cechy typowe dla swojej rasy.. Pierwsze labradory pojawiły się w Europie dopiero w dziewiętnastym wieku.Psy tej rasy przejawiają średnie ryzyko do wystąpienia skrętu żołądka.. Ich krótka, gęsta sierść występuje w umaszczeniu czarnym, biszkoptowym lub czekoladowo-wątrobianym..

Nasz mały labrador to pupil towarzyski, ufny i bardzo łagodny.

Dobrze tolerują dzieci i są cierpliwe w kontaktach z nimi [1] .. Lubią towarzystwo ludzi.. Charakteryzuje go szeroka głowa, oczy średniej wielkości i małe uszy.. Figurka kolekcjonerska firmy Collecta.. Charakteryzują je duże uszy i delikatna sierść przypominająca w dotyku jedwab.. Mają szerokie głowy o łagodnych, inteligentnych oczach.. W każdej chwili stara się sprawiać przyjemność swojemu panu, ma też silną potrzebę spełniania jego oczekiwań.. Psy tej rasy mają szeroką głowę o zwisających, ale niezbyt ciężkich uszach i średniej wielkości oczach koloru brązowego lub orzechowego.. Największy przedstawiciel rasy może mieć od 51 do 66 cm wysokości i ważyć od 23 do 45 kg.. Widoczną różnicą jest okrywa włosowa, która to u goldenów jest prosta, lekko falista oraz gęsta.. Nad wyraz towarzyski, z łatwością nawiązuje bliższe relacje.. Jego cechą charakterystyczną jest twardy i krótki włos oraz gęsta i przylegająca okrywa włosowa, która chroni go przed wilgocią i zimnem.Labradory to bystre, czujne, ale spokojne i opanowane psy.. Good Bad.Labradoodle są to psy przyjacielskie, rodzinne, żywotne oraz posłuszne.. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakosc wykonania oraz wiernie oddany ksztalt kolor zwierzecia..

Zwykle akceptują inne zwierzęta, a ich towarzystwo ...Pies labrador.

Są dość żywe i wymagają sporo ruchu.. Taka sierść chroni psa w trudnych warunkach pogodowych: izoluje od zimna i wilgoci.Labrador retriever to rasa psów żywiołowych, skorych do zabawy, także z innymi psami.. Jedną z cech labradora jest umiejętność zapamiętania miejsca upadku kilku postrzelonych ptaków i następnie zaaportowanie jednego po drugim do myśliwego.To jedna z najmniejszych ras kotów krótkowłosych, waga dorosłych osobników nie powinna przekraczać 4 kilogramów.. William Cormack, który w 1662 roku odbył pieszą wyprawę przez ten kraj opisał niewielkie czarne psy wodne, doskonale ułożone do aportowania.. Labrador retriever to pies obdarzony wesołym usposobieniem, przyjacielski, zrównoważony i pełen radości życia.. Chętnie pracują, uczą się, poddają szkoleniu.. Dorosłe psy mierzą 56-57 cm i ważą około 30 kg.Wszystko za sprawą opanowanego charakteru owych psów.. Labrador jest inteligentny i nastawiony na współpracę z człowiekiem, co daje doskonałe efekty szkoleniowe.. Uwielbiają przytulać się i bawić, ale z tego względu źle znoszą samotność.. Wrażliwy i przywiązany do rodziny, źle znosi samotność - nie można go izolować ani zostawiać samemu sobie.. Użytkowość Pierwotnie był użytkowany jako pies myśliwski, aportujący postrzałki, głównie ptaki.. Cechy produktu.. Posiadają też wyjątkowe ogony, przypominające ogon wydry..

Anglicy nazywają taką postawę will to please.Charakter rasy labrador retriever.

Jesteś na: Index » Tagi serwisu » Tag Labrador Charakterystyka.. Ludziom przydawał się zwłaszcza w XVIII wieku, kiedy to był ceniony za jego możliwości wyciągania złowionych ryb z sieci, a także aportowania.. Petera Hawkera i hrabiego Malmesbury, szybko stały się bardzo popularne.Labradoodle to psy średnie lub duże, w zależności od proporcji genów dużego pudla królewskiego oraz średniego labradora.. Zdrowie i pielęgnacja [ edytuj | edytuj kod]Labrador retriever to średniej wielkości pies o mocnej, zwartej budowie, ważący od 25 do 35 kg.. Pochodzenie.. Lubią wodę, chętnie pływają.Klub rasy, Labrador Retriever Club, został założony w 1916 roku, a wkrótce potem opublikowano pierwszy wzorzec rasy, dotyczący głównie psów użytkowych tej rasy.. Pracują jako psy towarzysze, przewodnicy, co oznacza że sprawdzają się w ścisłej współpracy z człowiekiem.. Cala linia obejmuje przeszlo 553 gatunków.. Wszystko wskazuje na to, że zostały tu przywiezione przez brytyjskich rybaków.. Golden retriever umaszczenia: golden retriever złoty,Labradory są bardzo aktywnymi psami, wręcz uwielbiają ruch, co widać gołym okiem, ponieważ z natury mają odpowiednio silną i muskularną budowę ciała.. Klatka piersiowa labradora retrievera jest szeroka, kończyny mocno umięśnione, a ogon gruby.Labrador retriever pochodzi prawdopodobnie z Nowej Fundlandii.. Na uwagę zasługuje szeroka głowa, mocno rozwinięta klatka piersiowa, wysklepione żebra oraz mocne kończyny.. Czasami też labradory mieszane są z mniejszymi rasami pudla, wobec czego różnorodność rozmiarów labradoodli jest jeszcze większa.. Dorosłe osobniki osiągają wysokość około 57 cm.. Ma zwartą budowę, szeroką głowę, oczy średniej wielkości oczy i nieduże uszy.. Golden retriever Sierść długa, dłuższa na tylnej stronie kończyn, na brzuchu oraz na przodopiersiu.. Jest przede wszystkim: sympatyczny, energiczny, lojalny, wrażliwy, przyjacielski, figlarny, cierpliwy, wierny, dobroduszny itd.. Czarne Labsy są ponadto świetnymi kompanami zabaw dla dzieci i dorosłych.Labrador - cechy fizyczne Labrador należy do ras psów średnich (samiec liczy ok. 57 cm i waży od 25 do 30 kg).. Dzięki tym cechom to najczęściej spotykany pies - towarzysz.. Początki tej rasy sięgają XVII wieku.. Wzorzec rasy określa też optymalne rozmiary.Labradoodle średni ma 40-51 cm w kłębie i waży od 12 do 23 kg.. Jako zwierzęta aktywne, nie mogą być zbyt ciężkie ani nadmiernie masywne.. Są to psy o mocnej, dość zwartej budowie.. Cechą charakterystyczną jest ich sierść, która występuje w dwóch typach - runo lub wełna.Labrador jest psem masywnym dobrze zbudowanym, masywny o grubych kościach, krótkich lędźwiach..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt