Test znajomości baśni królowa śniegu

Pobierz

Za poprawnie ułożony jeden tytuł baśni można uzyskać 1pkt.. - subskrybuj nasz kanał i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami.. Dziewczynka kaczątko.. Świat widziany w tym zwierciadle nie był dobry, bowiem skrywało ono wszystkie rzeczy godne pochwały, a wzmacniało rzeczy złe.. b) Dzikie łabędzie.. Nie zapomnij też kliknąć dzwoneczka, aby .Bohaterem poniższej charakterystyki jest Kaj, postać występująca w baśni H. Ch.. Uczniowie wcześniej otrzymali spis baśni, które mieli przeczytać.. Każda z drużyn musi odgadnąć tytuł baśni, z którą związany jest rekwizyt i opowiedzieć zakończenie tej baśni (użyjcie maksymalnie 3 zdań).. "Królowa Śniegu" - test.. 14."Stokrotka.". Jaką moc miało lustro złego czarownika?. Jan Brzechwa.. Jeśli potrzebujesz charakterystyki Kaja, głównego bohatera baśni "Królowa Śniegu" H. Ch.. 4. ivtest z wiadomoŚci na temat baŚni - kl iv wersja b (imię, nazwisko, klasa) Była sobie pewnego razu kobieta, która bardzo, bardzo pragnęła mieć malutkie dziecko, ale nie wiedziała skąd je wziąć.Królowa śniegu pochyliła się nad Ka em i pocałowała go powtórnie, a w te chwili chłopiec zapomniał uż o wszystkim: o rodzicach, domu, babce i Gerdzie.. Pisał również powieści, opowiadania, sztuki teatralne i wiersze, ale to baśnie należą do jego najbardziej .Królowa z zapałkami.. Andersena pod tytułem "Królowa Śniegu"..

Autorem baśni "Królowa Śniegu" jest.

Królowa Śniegu 4.. Brzydkie kaczątko2.. Kay A. znał Królową Śniegu i dlatego przywiązał do jej sań swoje saneczki.. 3pkt Nowe na ziarnku grochu.. W serwisie m.in.: katalog, baza korepetycji, ćwiczenia, testy, egzamin, matura, wypracowania, forum .2. d) było najmłodsze.. Lubił słuchać różnych opowieści babci, w tym tej o Królowej Śniegu, która przybywała na swych białych saniach każdej zimy.Chcąc pogłebić znajmość baśni Andersena, zorganizowałam konkurs dla uczniów klas III - IV.. Był to wesoły i zawsze pogodny chłopiec, bardzo ciekawy świata.. Przygotowałam kilkanaście pytań dotyczących lektury.. "Chwyciła dziewczynkę w ramiona i poleciały w blasku i w radości wysoko, a tam już nie było ani chłodu, ani strachu - były bowiem u Boga.''. ZADANIE IV - ROZSYPANKA WYRAZOWA Rozsypały się tytuły baśni.. Niektóre z nich były omawiane na zajęciach.. Ułóż je prawidłowo.. Kaj i Gerda.Test z baśni «Królowa Śniegu» Data dodania: 2013-05-31 19:00:23: Jest to krótki test sprawdzający znajomość baśni H. Ch.. a) Przepowiadało przyszłość b) Zmieniało rzeczy ładne w brzydkie c) Spełniało życzenia 3.Kto jest autorem baśni "Królowa Śniegu" Preview this quiz on Quizizz.. Teraz nie bał się wcale piękne pani, nie wydawała mu się straszna.. Andersena wzięło udział 10 uczniów z kl. III a i III b. Zadaniem było przeczytanie, samodzielnie - 5 baśni:1..

C. ze śniegu.

Sprawdź swoją wiedzę!Królowa śniegu to baśń, pokazująca potęgę miłości, która potrafi zwyciężyć nawet w trudnej sytuacji.. c) Królowa Śniegu.. Księżniczka Śniegu.. Drużyna odpowiada dwukrotnie, wyciągając losy.Title: Test sprawdzający rozumienie treści fragmentu baśni Author: Privat Last modified by: Privat Created Date: 2/18/2008 5:06:00 PM CompanyKonkurs czytelniczy dla klas III.. a) o królowej b) o babci13.. Czasami musisz zmienić formę wyrazu lub usunąć wyraz.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraKaj - charakterystyka bohatera H. Ch.. B. nie znał Królowej Śniegu, ale przywiązał do jej sań swoje saneczki.. "Królowa Śniegu.". 82% average .Królowa śniegu - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Królowej śniegu.. C. znał Królową Śniegu i dlatego zaprosił ją do wspólnej, zimowej zabawy.3.. Calineczka 3.. Latająca księżniczka.. Są tam odpowiedzi pisemne, test wyboru a także układanka z historią zdarzeń.Plik Test sprawdzajacy roz.basni KROLOWA SNIEGU.doc na koncie użytkownika dziewczynka83 • folder lektury • Data dodania: 23 paź 2010Profesor.pl - serwis edukacyjny dla uczniów i nauczycieli.. Dzikie szaty cesarza.. B. ze szronu.. Najpierw odbyły się klasowe eliminacje do konkursu, a potem dopiero konkurs.Test mający na celu sprawdzenie stopień znajomości baśni Andersena "Brzydkie kaczątko", "Calineczka", "Dziewczynka z zapałkami", "Królowa Śniegu", "Księżniczka na ziarnku grochu", "Mała syrena", "Słowik".Test dla tematu: Królowa Śniegu..

Kto jest autorem baśni "Królowa Śniegu" Królowa Śniegu DRAFT.

Proponuję stawianie dwóch punktów za pytania, na które należy odpowiedzieć pełnymi zdaniami, a jeden punkt za zadania 8-11.Trudny test z lektury Królowa śniegu, pytający o najdrobniejsze szczegóły.. Królowa śniegu - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Królowa śniegu.. Dzikie łabędzie 5.. Królowa Śniegu - przetestuj swoją wiedzę #test wiedzy, #test, #quizeria.pl, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #królowa Śniegu, #test sprawdzający 10303 x, 2016-01-06 16:11:30Q.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. Kto jest autorem baśni "Królowa Śniegu" a) Hans Christian Andersen b) Charles Perrault c) Jacob i Wilhelm Grimm 2.. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.Quiz Królowa Śniegu.. Kay i Gerda to bohaterowie baśni: a) Pasterka i kominiarczyk.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Królowa śniegu, poziom trudnyTest ze znajomości lektury królowa śniegu 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 1.3.2015 (19:09) - przydatność: 81% - głosów: 61 DodajW celu uporządkowania i sprawdzenia znajomości tej baśni zrobiłam kartę pracy do druku.. Andersena to zapoznaj się z poniższą pracą, być może okaże się właśnie tym, czego potrzebujesz do przygotowania się do lekcji języka polskiego.Streszczenie "Królowa śniegu" jest baśnią napisaną przez duńskiego pisarza, Hansa Christiana Andersena.Pierwsza jej część opowiada historię magicznego zwierciadła, stworzonego przez pewnego czarodzieja..

Opowiadał e ,W konkursie ze znajomości baśni H. CH.

Ubiór Królowej Śniegu wykonany był A. z lodu.. Teraz możemy sprawdzić ile nasze dziecko zapamiętało w lektury.. Jaś i Małgosia.. Hans Christian Andersen to duński autor żyjący w latach , jeden z najpopularniejszych baśniopisarzy.. Darmowa karta pracy do lektury Królowa Śniegu.. Baśń w siedmiu opowiadaniach (H. Ch..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt