List do nienarodzonego dziecka recenzja

Pobierz

Jeśli urodzisz się mężczyzną, nie będziesz musiało się ciągle obawiać, że zgwałcą cię w ciemnej ulicy.. Wydawnictwo: Świat Książki.. 10 lipca 2013Wreszcie przeczytałam, przyniesiony jeszcze w ubiegłym roku z biblioteki, "List do nienarodzonego dziecka".Książka, która jest niezwykle dramatycznym w swej wymowie a przy tym ogromnie rozbudowanym - jeżeli chodzi o poruszaną w nim tematykę - monologiem kobiety oczekującej dziecka, okazała się być interesującą i wciągającą lekturą.List do nienarodzonego dziecka.. To najbardziej intymna rzecz, jaką robię, ale mam poczucie, że ten list więcej dobrego już nie zdziała, leżąc na dnie mojego kuferka pamięci.. 4,0.Książka List do nienarodzonego dziecka / Oriana Fallaci, Świat Książki, 29,83 zł, okładka miękka, Sto tysięcy przecenionych książek, sprawdź teraz!Tak mówiła Oriana Fallaci z okazji wydania Listu do nienarodzonego dziecka, monologu kobiety, która oczekuje dziecka i uważa macierzyństwo nie za obowiązek, lecz za osobisty i odpowiedzialny wybór.. Narratorką jest kobieta, która wkrótce ma urodzić dziecko.. Jestem kobietą, która pracuje, mam tyle innych obowiązków, zainteresowań.. Oriana Fallaci, włoska dziennikarka i pisarka, w "Liście do nienarodzonego dziecka" z 1975 roku podejmuje inny temat, niż te, do których przyzwyczaiła swoich czytelników.. Nie rezygnując z typowego dla siebie namiętnego tonu, autorka stawia pytania własnemu sumieniu, mierząc się z fundamentem kobiecej kondycji.List do nienarodzonego dziecka - Oriana Fallaci..

Sprawdź też koniecznie recenzję "List do nienarodzonego dziecka".

Po pierwsze, formą.. Fikcja literacka, w której uważny czytelnik znajdzie powiązania z życiem autorki.. To powieść, która w swoim przesłaniu jest właściwe publicystyką.. Nie będziesz musiało posługiwać się piękną twarzyczką, żeby być zaakceptowane już od .. "List do nienarodzonego dziecka" to przede wszystkim pean na cześć wolności każdej żywej istoty i jej prawa do decydowania o sobie, o swoim życiu i swojej śmierci.. Już ci mówiłam, że nie jesteś mi potrzebne.Recenzja "Listu do nienarodzonego dziecka" Oriany Fallaci w Magazynie Obsesje .. Najtrafniejszym określeniem według mnie będzie powieść filozoficzno-psychologiczna traktująca o macierzyństwie.. Ocena: 6/6.. Nie rezygnując z typowego dla siebie namiętnego tonu, autorka stawia pytania własnemu sumieniu, mierząc się z fundamentem kobiecej kondycji.Tak mówiła Oriana Fallaci z okazji wydania Listu do nienarodzonego dziecka, monologu kobiety, która oczekuje dziecka i uważa macierzyństwo nie za obowiązek, lecz za osobisty i odpowiedzialny wybór.. + Dodaj na półkę.. Dzięki niej możesz sprawdzić aktualny trend cenowy, wzrost lub spadek ceny oraz sezonowe obniżki cen produktów.. Nie rezygnując z typowego dla siebie namiętnego tonu, autorka stawia pytania własnemu sumieniu, mierząc się z fundamentem kobiecej kondycji.List do nienarodzonego dziecka..

Ocena: 5 (7 głosów) 5.00 7Tytuł: List do nienarodzonego dziecka.

Historia cen dostępna jest po zalogowaniu się.. Oriana Fallaci, Społeczno-obyczajowe, rok wydania 2017, wydawnictwo: Świat Książki.. Oczywiście to wciąż dobry wynik.. Jest to monolog kobiety, list do nienarodzonego dziecka, w którym dzieli się swoimi spostrzeżeniami, zahaczając o trudny temat aborcji.Właśnie zrecenzowałem List do nienarodzonego dziecka "Nie jestem kobietą z tej książki.. Myszki moje ukochane.Wydawałoby się, że człowiek zna swoje możliwości.. Tymczasem bierze do ręki List do nienarodzonego dziecka Oriany Fallaci i już zaczyna być "tylko" książkowym Adamem Kszczotem (wciąż szybko, ale nie najszybciej).. "List do nienarodzonego dziecka" jest niezwykle dramatycznym w wymowie, a przy tym ogromnie rozbudowanym - jeżeli chodzi o poruszaną w nim tematykę - monologiem kobiety oczekującej dziecka (Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu).Biorę ją, dziecko, nie kierując się egoizmem: wydanie cię na świat, przysięgam, wcale mnie nie bawi.. Kup książkę.. Nie rezygnując z typowego dla siebie namiętnego tonu, autorka stawia pytania własnemu sumieniu, mierząc się z fundamentem kobiecej kondycji.Tak mówiła Oriana Fallaci z okazji wydania "Listu do nienarodzonego dziecka", monologu kobiety, która oczekuje dziecka i uważa macierzyństwo nie za obowiązek, lecz za osobisty i odpowiedzialny wybór.Tak mówiła Oriana Fallaci z okazji wydania "Listu do nienarodzonego dziecka", monologu kobiety, która oczekuje dziecka i uważa macierzyństwo nie za obowiązek, lecz za osobisty i odpowiedzialny wybór.Tak mówiła Oriana Fallaci z okazji wydania Listu do nienarodzonego dziecka, monologu kobiety, która oczekuje dziecka i uważa macierzyństwo nie za obowiązek, lecz za osobisty i odpowiedzialny wybór..

Przeczytaj opis książki "List do nienarodzonego dziecka" a także poznaj jej ocenę.

Właśnie po to, żeby każda kobieta mogła się w niej rozpoznać, nie wyposażyłam jej w twarz, imię, adres, wiek […].. Ilość stron: 144.. Ale po kilkunastu stronach jest już dzieckiem uczącym się zaledwie chodzić.List do nienarodzonego dziecka (282630) - Oriana Fallaci - książka, recenzja, streszczenie List do nienarodzonego dziecka Oriana Fallaci.. Nie widzę siebie, jak idę ulicą z wielkim brzuchem, nie widzę siebie, jak cię karmię i myję, i uczę mówić.. Tym razem nie pisze o polityce, wojnie czy terroryzmie, ale o kobiecie i macierzyństwie.Dzięki temu "List do nienarodzonego dziecka" stał się sukcesem, który nigdy się nie skończył, evergreenem.. Jako samotną matkę traktowano ją jak obywatela drugiej kategorii.List do nienarodzonego dziecka zaskakuje pod wieloma względami.. Wolności podejmowania najważniejszych wyborów, nie patrząc przez pryzmat religii, płci, rodziny, panującego ustroju politycznego czy mody, ale spoglądając w głąb siebie i tego, czego .. "List do nienarodzonego dziecka" jest niezwykle dramatycznym w wymowie, a przy tym ogromnie rozbudowanym - jeżeli chodzi o poruszaną w nim tematykę - monologiem kobiety oczekującej dzieckaTytuł: List do nienarodzonego dziecka Tłumacz: Joanna Ugniewska Wydawca: Świat Książki, 2017 Liczba stron: 144 Ocena recenzenta: 6/6"List do nienarodzonego dziecka"..

"List do nienarodzonego dziecka" jest książką, którą można odebrać na wiele sposobów.

List do nienarodzonego dziecka to przede wszystkim pean na cześć wolności każdej żywej istoty i jej prawa do decydowania o sobie, o swoim życiu i swojej śmierci.. 272 ocen.. Wybitna postać w świecie literatury, reportażu.. Nie rezygnując z typowego dla siebie namiętnego tonu, autorka stawia pytania własnemu sumieniu, mierząc się z fundamentem kobiecej kondycji.Tak mówiła Oriana Fallaci z okazji wydania Listu do nienarodzonego dziecka, monologu kobiety, która oczekuje dziecka i uważa macierzyństwo nie za obowiązek, lecz za osobisty i odpowiedzialny wybór.. Co najwyżej ją przypominam, tak jak może ją przypominać jakakolwiek kobieta naszych czasów, która żyje w pojedynkę, pracuje i myśli.Tak mówiła Oriana Fallaci z okazji wydania Listu do nienarodzonego dziecka, monologu kobiety, która oczekuje dziecka i uważa macierzyństwo nie za obowiązek, lecz za osobisty i odpowiedzialny wybór.. Była pierwszą w historii Włoch kobietą - korespondentką wojenną.. Nie znalazła się w łatwej sytuacji, ponieważ ojciec dziecka ją opuścił, a szef wolałby, by nie przerywała pracy i zrezygnowała z macierzyństwa.. Wolności podejmowania najważniejszych wyborów, nie patrząc przez pryzmat religii, płci, rodziny, panującego ustroju politycznego czy mody, ale spoglądając w głąb .. Poznaj "List do nienarodzonego dziecka" autorstwa Oriana Fallaci.. Czytelnicy: 938 Opinie: 82.. Co najwyżej ją przypominam, tak jak może ją przypominać jakakolwiek kobieta naszych czasów, która żyje w pojedynkę, pracuje i myśli.. Gdynia, 4 grudnia 2013 roku.. Wydawnictwo: inne Data wydania: 2013-05-08 Kategoria: Literatura piękna ISBN: 9788327301895 Liczba stron: 144.. Napisana z tak intymnej perspektywy, że cały czas zwodzi, każąc utożsamiać narratorkę z Orianą Fallaci..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt