Uzupełnij podane zdania o brakujące informacje pamiętaj o interpunkcji

Pobierz

Pamiętaj o interpunkcji.. Zadanie.. Napisz tekst poprawnie.. Wracałam z biblioteki.. Kazde zdanie zakończ kropką ( postaw ja przed dużą literą).. Ćwiczenie 2.. Przepisz poniższe zdania i uzupełnij własnymi przykładami.. Spokój!. .Wykorzystaj podane informacje.. Zaczął padać deszcz.. -Jadę do domu samochodem.. W razie wątpliwości zajrzyj do słownika.z podanych dwóch zdań utwórz jedno z podrzędnym imiesłowowym równoważnikiem zdania.. Chętnie zwiedziłby + dopełnienie + dopełnienie.. … Uzupełnij tekst.. Nie stawiamy przecinków przed spójnikami: ani, ni, i, oraz, albo, lub, czy, bądź.. Zapisz je tutaj lub w zeszycie.. Dobrze wpływa on na zdrowie.. Uwaga!. wyjazd w sobotę, do Krakowa, na cztery dni, zbiórka pod szkołą o 7 rano, 31 maja Projekt Wiadomość Widok Załączniki Narzędzia Pomoc Temat: Aa Aa Od: Wycieczka Szkoła mówienia i pisania Sławku, przesyłam Ci .Zapamiętaj!. Pamiętaj o interpunkcji.. Chętnie zwiedziłby + dopełnienie + dopełnienie.. Podaną wypowiedź przekształć tak, aby powstało jedno zdanie złożone.. Ania jest (podaj nazwy trzech cech dziewczynki) .. Chętnie zwiedziłby + dopełnienie + dopełnienie.. Polub to zadanie.. Dobrze wpływa on na zdrowie.. Jadąc .Napisz na podstawie ilustracji i podanych wyrazów dialogi w języku niemieckim.. (angielski) 2012-09-13 15:39:56Rozbuduj podane zdania o wskazane informacje.. - Kiwam głową w rytm muzyki z radia..

Muszę napisać ...Uzupełnij brakujące znaki interpunkcyjne.

- Zadanie 4: Meine Deutschtour 2 - strona 48.. Zwróć uwagę na różnice w interpunkcji w podanym przykładzie, a następnie dopisz w poniższych zdaniach brakujące znaki przestankowe.. KARTA PRACY 6 TEMAT: STAWIAMY PRZECINKI, MYŚLNIKI, INTERPUNKCJA W ZDANIACH ŚREDNIKI, DWUKROPKI… ZADANIE 1.. Pożyczę ci tę książkę, ____ wiem, ____ jest ci potrzebna.. Pamiętaj o poprawnej interpunkcji.. Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Uzupelnij podane zdania o brakujace informacje.. Jest .. Zapisz poprawnie poniższe wypowiedzenia.. Uzupełnij tekst.. W przyszłym roku zaplanuję + przydawka + przydawka + wycieczkę w góry.. 2012-04-25 19:07:14 Proszę, pomóżcie!. Pamiętaj o poprawnej interpunkcji.. Należy pomagać (podaj nazwy trzech grup ludzi) .. W przyszłym roku zaplanuję + przydawka + przydawka + wycieczkę w góry.. …Czym jest interpunkcja.pl?. powolne, szybkie, transgresja, regresja - Pytania i odpowiedzi - Geografia .. Uzupełnij zdania, wpisując Past Simple lub Past Perfect czasowników w nawiasach, lub znajdź błędy i popraw zdania.. …Uzupełnij zdania odpowiednimi wyrażeniami przyimkowymi.Wykorzystaj podane wyrazy.. Pamiętaj, że w przypadku zdań wykrzyknikowych mogą wystąpić dwa różne znaki.Utrwaliłaś/-eś zasady interpunkcyjne, a zatem czas na ćwiczenia obowiązkowe!. z 1 2 3Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Ułóż zdania ze wskazanymi spójnikami..

Wstaw brakujące znaki interpunkcyjne.

Interpunkcja.pl to serwis, na którym można zarówno zapoznać się ze wszystkimi zasadami polskiej interpunkcji, jak i sprawdzić podany tekst pod względem poprawności interpunkcyjnej, ale też ortograficznej, stylistycznej, gramatycznej oraz typograficznej (dla języka polskiego ortografia i interpunkcja sprawdzane są pod kątem ponad 1000 reguł .Ułóż zdania według podanych schematów.. Pamiętaj, że zdania mają być pojedyncze, czyli możesz użyć tylko jednego orzeczenia.. Pamiętaj o poprawnej interpunkcji.. Dokonaj analizy składniowej podanych zdań: narysuj wykresy, nazwij zdania składowe.Ułóż zdania według podanych schematów.. Zostaliśmy w domu.. …z podanych dwóch zdań utwórz jedno z podrzędnym imiesłowowym równoważnikiem zdania.. Pamiętaj, że każde nowe zdanie musisz zacząć dużą literą.. Wybraliśmy się do lasu, ____ nie znaleźliśmy żadnych grzybów.. Wstaw brakujące przecinki.. 1. padał deszcz (1 określenie podmiotu,2 określenia orzeczenia) 2.pies.. - MidBrainartZnaki interpunkcyjne.. Odwiedzaj nasz .. sklep,wszystko,towar,pieniędzy,dokonać.. POLACO ESPAÑOLWróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Zapisz jako PDF Udostępnij materia .. Sylwia.. Przede wszystkim książę biskup warmiński a nade wszystko książę poetów stanisławowskich.. Napisz, w jakich sytuacjach wstawiamy przecinek w zdaniu pojedynczym .Pamiętaj o interpunkcji!.

Uzupełnij podane zdania .

Chętnie zwiedziłby + dopełnienie + dopełnienie.. Polski system interpunkcyjny zawiera 10 znaków interpunkcyjnych: kropka, którą stawiamy po wypowiedzeniach, tj. po zdaniu lub równoważniku zdania;; przecinek oddziela mniejsze całości w obrębie wypowiedzenia;; średnik, który jest znakiem średniej mocy, stawiamy tam, gdzie kropka byłaby znakiem za silnym, przecinek zaś za słabym;2.. …Ułóż zdania według podanych schematów.. Sylwia.. .brakujące znaki przestankowe (kropki, przecinki, dwukropki, pytajniki i wykrzykniki) tam, gdzie jest to konieczne.. Razem wybrałyśmy się do cukierni.. 3.Ułóż zdania według podanych schematów.. Ułatwia utrzymanie kondycji.. Jest miłym sposobem spędzenia wolnego czasu.. Pamiętaj o zasadach ortografii i interpunkcji obowiązujących w korespondencji elektronicznej.. Bardzo się cieszę, ____ jutro się zobaczymy.. Mam na biurku (podaj nazwy trzech przedmiotów) .. Wpisz brakujące określenia wybrane spośród podanych poniżej.. Pamiętaj o interpunkcji.. Najwybitniejszy i najoryginalniejszy twórca polskiego oświecenia urodził się 3 lutego 1735 roku.f) Pomyślał o wyjeździe w góry, gdzie jeszcze jako student znajdował inspiracje do swoich dzieł.. Spotkałam Ewę.. Chcieliśmy wybrać się na spacer.. Polub to zadanie.. - Kiwam głową w rytm muzyki z radia.. Jadąc .Ułóż zdania według podanych schematów..

Pamiętaj o ortografi i i interpunkcji.

Pamiętaj o poprawnej interpunkcji.. Chętnie zwiedziłby + dopełnienie + dopełnienie.. Ich finde München interessant / nicht .Kształcenie językowe Z podanych zdań pojedynczych ułóż wypowiedzenia wielokrotnie złożone.. Pamiętaj o interpunkcji.. -Jadę do domu samochodem.. Podane równoważniki zdań przekształć w zdania.. Rybak zarzucił sieci, ____ złowić wiele ryb.. Wykonaj w zeszycie ćwiczenie 1 ze strony 232.. Na stole i na krzesłach i na półkach i na podłodze rozciągała się pajęczyna.Uzupełnij zdanie na podstawie zdjęć.. Wiele osób uprawia sport.. Pamiętaj o poprawnej interpunkcji.. a.Pamiętaj o poprawnej interpunkcji.. Zabiorę klapki ze sobą ____ kupię je na miejscu.. Zapisz po śladzie informacje o sobie.. Nigdy nie byłem w (podaj nazwy trzech miast) .. - Brakujące słowo.. Zadanie.. Napisz, z ilu wypowiedzeń składowych jest złożone każde ze zdań.. W przyszłym roku zaplanuję + przydawka + przydawka + wycieczkę w góry.. Napisz, z ilu wypowiedzeń składowych jest złożone każde ze zdań.. W przyszłym roku zaplanuję + przydawka + przydawka + wycieczkę w góry.. Nigdy nie byłem (podaj nazwy trzech…3 Uzupełnij podane zdania o brakujące informacje.. Musiałyśmy porozmawiać o ostatnich wydarzeniach.Zadanie: uzupełnij poniższe zdania dopełnieniami dopisz Rozwiązanie: kraj, co chcesz , produkty , pomysłu , wybrać .. uzupełnij poniższe zdania dopełnieniami.Dopisz brakujące znaki interpunkcyjne.. W przyszłym roku zaplanuję + przydawka + przydawka + wycieczkę w góry.. Pamiętaj o poprawnej interpunkcji.. Ułatwia utrzymanie kondycji.. Pamiętaj o interpunkcji!. Wiele osób uprawia sport..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt