Zaznacz które cechy kwiatu dotyczą roślin owadopylnych

Pobierz

Okwiat jest duży i kolorowy.. Wytwarza sodki nektar.. Wytwarza słodki nektar.. Barwa płatków i zapach kwiatów zwabiają liczne owady, które szukając pożywienia w postaci nektaru wydzielanego przez miodniki lub pyłku zawierającego substancje odżywcze — nieświadomie zapylają kwiaty.cechy wiatropylnych : są zebrane w kwiatostany, mają zielony okwiat, nie mają zapachu, mają wydłużony pręcik, mają mały pyłek cechy owadopylnych : mają duże pojedyńcze kwiaty, kolorowy okwiat, mają piękny zapach, krótkie nitki pręcika i lepki ciężki pyłek.. Okwiat jest drobny i zielony.. Rośliny owadopylne.. Kwiaty owadopylne są zwykle okazałe, mają barwną koronę i różnego rodzaju gruczoły miodnikowe; wydzielają również olejki eteryczne.. - za poprawne wypisanie wszystkich genotypów warunkujących rośliny o kwiatach białych oraz podkreślenie dwóch genotypów, których skrzyżowanie umożliwi uzyskanie wyłącznie roślin o kwiatach różowych.Nasienne Zamknięte (np. testowe, prawda/fałsz) Kwiaty pokrzywy zwyczajnej (Urtica dioica) są rozdzielnopłciowe, zielonkawe i niepozorne.. Barwa płatków i zapach kwiatów zwabiają liczne owady, które szukając pożywienia w postaci nektaru wydzielanego przez miodniki lub pyłku zawierającego substancje odżywcze — .Zapylenie roślin odbywa się najczęściej za pośrednictwem wiatru lub zwierząt.. Rośliny wiatropylne..

Cechy kwiatu Rośliny wiatropylne Rośliny owadopylne.

Okwiat jest duży i kolorowy.. Pyłek jest lekki i wytwarzany w dużych ilościach.. Wstaw X we właściwe miejsca tabeli.Kwiaty roślin wykazują szereg przystosowań zwabiających owady i umożliwiających zapylenie: barwne, duże kwiaty lub drobne kwiaty zebrane w duże kwiatostany, zapach okwiatu, ukryte w głębi kwiatu miodniki - owad, chcąc się do nich dostać, musi otrzeć się o pylniki lub znamię słupka, produkowanie dużej ilości pyłku,odpowiedział (a) 09.02.2010 o 21:12.. Wstaw X we właściwe miejsca tabeli.. Wytwarza słodki nektar.. Pyłek jest lepki.. Pręciki mają długie nitki.Zaznacz, które cechy kwiatu dotyczą roślin owadopylnych, a które - roślin wiatro-pylnych.. Wiele z nich zakwita zimą, sprawiając tym samym, że domowe wnętrza robią się przytulniejsze.. Okwiat jest drobny i zielony.. 94 Okwiat jest duży i kolorowy.. Wstaw X we właściwe miejsca tabeli.. Cechy kwiatu Rośliny wiatropylne Rośliny owadopylne.. Wyjaśnienie: Ogl brałam na logikę, bo do roślin owadopylnych:Kwiaty wykazują szereg przystosowań zwabiających owady i umożliwiających zapylenie: są barwne, przy czym kolorowe plamy i lśniące włoski wskazują owadom drogę do ukrytych w głębi kwiatu miodników, są duże lub drobne, ale zebrane w duże kwiatostany, wydzielają zapach atrakcyjny dla owadów zapylających,Kwiaty roślin wiatropylnych nie muszą wabić owadów..

Zaznacz, które cechy kwiatu dotyczą roślin owadopylnych, a które - roślin wiatropylnych.

Wiele z nich zakwita zimą, sprawiając tym samym, że domowe wnętrza robią się przytulniejsze.. Polecamy najpiękniejsze rośliny doniczkowe, które kwitną zimą oraz zdradzamy tajniki ich pielęgnacji.Rośliny doniczkowe, które kwitną zimą - na co się zdecydować?. Polecamy najpiękniejsze rośliny doniczkowe, które kwitną zimą oraz zdradzamy tajniki ich pielęgnacji.. Podczas tej chłodnej pory roku brakuje kwiatów w ogrodach, ale nic straconego, są przecież rośliny domowe.. Podczas tej chłodnej pory roku brakuje kwiatów w ogrodach, ale nic straconego, są przecież rośliny domowe.. Pręciki maja długie nitki.Zaznacz, które cechy kwiatu dotyczą roślin owadopylnych, a które - roślin wiatropylnych.. Rośliny nagonasienne różnią się od okrytonasiennych między innymi tym, ze nie wytwarzają: a. Pręcików b. Kwiatostanów c. Łagiewki pyłkowej d. Słupka 6.. Rośliny wiatropylne.. Cechy kwiatu Rośliny wiatropylne Rośliny owadopylne Okwiat jest drobny i zielony.. Okwiat jest duży i kolorowy.. Wytwarza słodki nektar.. Ich okwiat jest niepozorny lub nie ma go wcale, a narządy męskie i żeńskie znajdują się często na odrębnych roślinach.Zapylanie roślin odbywa się najczęściej za pośrednictwem wiatru lub zwierząt.. Jeśli tylko część elementów ułożona jest spiralnie, a reszta okółkowo, to kwiaty te zwane są hemicyklicznymi..

94 Zaznacz, które cechy kwiatu dotyczą roślin owadopylnych, a które - roślin wiatropylnych.

Nie mają kolorowych płatków, nie pachną i nie wytwarzają nektaru.. Budowę morfologiczną kwiatu przedstawia się w postaci narysu lub zapisuje w postaci wzoru kwiatu.Zapylanie roślin odbywa się najczęściej za pośrednictwem wiatru lub zwierząt.. Wstaw X we właściwe miejsca tabeli.. Na jednych roślinach znajdują się tylko kwiatostany męskie, a na innych - tylko żeńskie.Rośliny doniczkowe, które kwitną zimą - na co się zdecydować?. Rośliny wiatropylne.. Wytwarza słodki nektar.Bardzo proszę o szybką odpowiedź!. Rośliny owadopylne.. Podział roślin okrytonasiennych został dokonany na podstawie : a.Zaznacz, które cechy kwiatu dotyczą roślin owadopylnych, a które - roślin wiatropylnych.. Wstaw X we właściwe miejsca tabeli.Cechy kwiatuRosliny wiatropylne Rosliny owadopyl:Okwiat jest drobny i zielony,Okwiat jest duży i kolorowy,Wytwarza słodki nektar .Okwiat, okrywa kwiatowa (ang. perianth, łac. perigonium, perianthium) - część kwiatu stanowiąca ochronę dla rozwijających się pręcików i słupków.U roślin owadopylnych okwiat pełni także funkcję powabni dzięki zapachowi i kolorom, dla zapylających je owadów, ptaków, ssaków i innych zwierząt.Zaznacz, które cechy kwiatu dotyczą roślin owadopylnych, a które - roślin wiatropylnych.. Wstaw X we właściwe miejsca tabelki.. AAbb, Aabb, aabb, aaBb, aaBB (kolejność nie ma znaczenia)..

Cechy kwiatu.

(0-2) Rozwiązanie.. Są zebrane w kwiatostany wyrastające z kątów liści na długich i wiotkich osiach.. Okwiat jest drobny i zielony.. innymi słowy : różnią się kwiatostanami okwiatem zapachem (czy ma czy nie ma) pręcikiem .Rośliny wiatropylne: Okwiat jest duży i zielony.. Pręciki mają długie nitki.. Wstaw X we właściwe miejsca tabeli.. Pręciki mają długie nitki.Rozwiązanie.. Zaznacz, które cechy kwiatu dotyczą roślin owadopylnych, a które - roślin wiatropylnych.. Cechy kwiatu.. Wytwarza słodki nektar.Zapylanie roślin odbywa się najczęściej za pośrednictwem wiatru lub zwierzat.Zaznacz, które cechy kwiatu dotyczą roslin owadopylnych, a które - roslin wiatrpylnych.. Okwiat jest duży i kolorowy.Zaznacz, które cechy kwiatu dotyczą roślin owadopylnych, a które - roślin wiatro-pylnych.. Okwiat jest drobny i zielony.. Okwiat jest drobny i zielony.. Schemat punktowania 2 p. Wstaw X we właściwe miejsca tabelki.. Rośliny owadopylne: Okwiat jest duży i kolorowy.. Kwiaty owadopylne są zwykle okazałe, mają barwną koronę i różnego rodzaju gruczoły miodnikowe; wydzielają również olejki eteryczne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt