Opis krajobraz zimowego

Pobierz

Zima to pora roku, kiedy przyroda śpi.Krajobraz zimowy - Opis krajobrazu zimowego Zimowy krajobraz tworzą przede wszystkim niekończące się kobierce z bieli, pokrywające cały świat aż po horyzont, a i sam horyzont bieleje bladym światłem, odbijającym jedynie krystaliczny blask śniegu.Ten krajobraz, który tak bardzo utkwił mi w pamięci zobaczyłam w czasie zimowej wycieczki w Alpy.. Drzewa pokryte śnieżnobiałym puchem wyglądają jak świeżo ulepione, ogromne bałwanki, w .9 529 Darmowe obrazy Krajobraz Zimowy.. Krajobraz, który szczególnie utkwił mi w pamięci, zobaczyłem w czasie zimowej wycieczki na Słowację.. Monotonia zimowego krajobrazu, na który składają się niezliczone pokłady bieli, potrafi wprowadzić człowieka w nastrój depresyjny, co jest dodatkowo potęgowane strugami zimnego powietrza chłostającymi niemiłosiernie twarze przypadkowych przechodniów.Opis krajobrazu - to dokładne przedstawienie wyglądu miejsca bezpośrednio obserwowanego lub utrwalonego w sztukach plastycznych (na obrazie, fotografii, rysunku).. Krajobraz, który szczególnie utkwił mi w pamięci, zobaczyłem w czasie zimowej wycieczki na Słowację.. Odwdzięczę się :) +0 pkt.. Rosną one wzdłuż ścieżki.. Była piękna, słoneczna pogoda.. Mnie się udało.. wg St122.Ta pora roku ma na wielu ludzi bardzo negatywny wpływ.. Mnie się udało.. Pisząc opis krajobrazu (pejzażu, widoku), pamiętaj o trójdzielnej kompozycji pracy i akapitach: 1..

Opis krajobrazu zimowego.

Odpowiedz.. Dobrym podsumowaniem mogłoby być na przykład: Las wywarł na mnie ogromne wrażenie, a obecna tam zieleń sprawiła .Dzisiaj przedstawiamy (subiektywnie) najpiękniejsze krajobrazy śnieżne malarstwa światowego.. ), CO CZUJESZ (WĘCH-ZAPACH, JAKIE TO JEST W DOTYKU?. Śnieg mieni się blaskiem promieni słonecznych niczym miliony kryształów ułożonych na podłodze obok siebie.. 2680 322. wilki las zimowy.. Wytęż wzrok 3.0 Rysunek z opisami.. Rosną one wzdłuż ścieżki.. Między polami płynie rzeczka, nad którą rozłożony jest drewniany, mały mostek, łączący deptak.Zakończenie w opisie krajobrazu jest naszym polem do popisu.. I ten widok zapamiętam na zawsze.. zaglądam za okno i widzę piękny zimowy krajobraz.śniek sypie i na polach widać pulchny śnieg.jest to coś bardzo ładnego.na niebie widać twarz jezusa ja się cieszy.myślę że to zima jest .Opis krajobrazu ma trójdzielną budowę (wstęp, rozwinięcie, zakończenie), a każda z jego części ma spełniać określony cel.. Question from @Adriannaadamiak - Szkoła podstawowa - Polski 5.Przydatność 50% ola_kielce .. Bardzo podoba mi się jego krajobraz, a szczególnie w szacie zimowej.. We wstępie:OPIS KRAJOBRAZU 1 AKAPIT- UWIELBIAM LAS JESIENIĄ… /CO OPISUJESZ -NP. LAS, PARK, MORZE, GÓRY ITD./ 2 AKAPIT- PRZY OPISIE KRAJOBRAZU ISTOTNĄ ROLĘ OGRYWAJĄ WSZYSTKIE ZMYSŁY, A WIĘC OPISUJESZ CO WIDZISZ (KOLORY, KSZTAŁTY ITP.), CO SŁYSZYSZ (NP..

)Przydatność 50% Opis krajobrazu zimowego.

Była piękna pogoda.. Była piękna pogoda.. ODGŁOSY ZWIERZĄT, SZUM MORZA, SZELEST LIŚCI ITD.. I ten widok zapamiętam na zawsze.. Słońce świeciło ostro, tak jak może świecić zimowe słońce.Potrzebuję natychmiast opisu krajobrazu zimowego na polski.Pomocy!. Swoją odpowiedź powinniśmy uzasadnić co najmniej dwoma zdaniami.. Dało się zauważyć kłęby śniegu przewalające się pomiędzy skałami.. Postaraj się jak najbardziej zaciekawić czytelnika.. Wyobraź sobie, że opisujesz krajobraz osobie, która go nigdy nie widziała.. ( PRACA W ZESZYCIE NIE KRÓTSZA NIŻ JEDNA STRONA! ). Opis krajobrazu zimowego.. Powstaje on po zasiedleniu się ludzi na terenach bogatych w surowce np. węgiel .Opis krajobrazu Widok jaki chcę opisać, to przepiękny krajobraz wiejski.. Krajobraz, który szczególnie utkwił mi w pamięci, zobaczyłem w czasie zimowej wycieczki na Słowację.. Wtedy zagajnik wygląda cudnie.. Rosną one wzdłuż ścieżki.. Na szybach pojawiają się wzory malowane przez mróz, a w powietrzu widać drobne, wirujące płatki śniegu.. Obrazy krajobrazów w sztuce, Van Gogh "Pejzaż ze śniegiem" Pierwszym najsłynniejszym obrazem jaki przychodzi nam na myśl jest "Pejzaż ze śniegiem" autorstwa Vincenta van Gogha datowany na rok 1888.Przydatność 50% Opis krajobrazu zimowego..

1571 229. zimowy krajobraz drzewa.

Nie każdy miał okazję zobaczyć coś tak pięknego.. Powinniśmy tu napisać, jakie emocje wywołał w nas ten widok, a także czy nam się podobał.. Słońce świeciło ostro, tak jak może świecić zimowe słońce.Także w sztuce odnajdziemy kilka bardzo słynnych obrazów których tematem przewodnim jest krajobraz zimowy.. Na tym obrazie widać rzekę.. Nie każdy miał okazję zobaczyć coś tak pięknego.. Zgłoś nadużycie!. Pejzaż nawiązuje do pejzaży Juliana Fałat, przedstawiających malownicze brzegi rzek pokryte grubą warstwą śniegu .Opisz zimowy krajobraz.. Słońce świeciło ostro, tak jak może świecić zimowe słońce.Opis lasu zimą .. Gdy chcemy opisać krajobraz, najlepiej wyobrazić sobie, że stoimy przed.. poleca 84 % Język polski Opis krajobrazu - zimowe szczytykażda pora roku ma swoje uroki.lubię wszystkie,ale zimowa pora jest wyjątkowa.widok z mojego okna nie jest najwspanialszy,ponieważ stoją domy.pomiędzy nimi rosną drzewa,i ozdobne krzewy.nie jest to nadzwyczajny widok ,lecz czapy śnieżne dodają uroku.przypomina mi bajkowy świat.gałęzie,aż się uginają pod ciężarem śniegu,jak jesienią owocowe drzewa …opis krajobrazu 2.0 Połącz w pary.. Dominują na nim odcienie niebieskiego i błękitu.. Widzę też plac zabaw , na którym starsi chłopcy .Opis krajobrazu.. Zwróć uwagę na szczegóły..

Kopia Opis krajobrazu 5 Rysunek z opisami.

Zimowy krajobraz przedstawia także drzewa, które już bez liści pokryte są białym śniegiem.. Słońce świeciło ostro, tak jak może świecić zimowe słońce.. Według mnie obraz jest bardzo ciekawy i interesujący , gdy na niego patrzę niemal czuję jak bym tak była/był.. Opisujemy w nim jakąś okolicę, odtwarzamy pejzaż, zwracamy uwagę na nastrój panujący w opisywanym miejscu, jego urok.. Była piękna pogoda.. Krajobraz, który szczególnie utkwił mi w pamięci, zobaczyłem w czasie zimowej wycieczki na Słowację.. Mnie się udało.. Pieter Bruegel Starszy "Myśliwi na śniegu" Obraz powstał w 1565 r., obecnie znajduje się w KunsthistorischesMuseum w Wiedniu.. Powiązane obrazy: zima śnieg krajobraz natura zimowy przeziębienie mróz śnieżny drzewa zimowy krajobraz.. Na pierwszym planie widzę wysokie drzewa z bujnymi koronami i białą korą.. Nie każdy miał okazję zobaczyć coś tak pięknego.. Między polami płynie rzeczka, nad którą rozłożony jest drewniany, mały mostek, łączący deptak.Widok zimowego krajobrazu to coś bardzo pięknego i wyjątkowego.Drzewa pokryte białym śniegiem jak pierzyną, gałęzie uginające się pod jego ciężarem , lekko poruszają się na zimowym cierpkim wietrze.Opis krajobrazu Widok jaki chcę opisać, to przepiękny krajobraz wiejski.. Klasa 2 Opis.. Pod spodem macie napisane co ja widze w swoim oknie i jakoś mi to ładnie sformułujecie i coś dodacie od siebie do tego proszę1!. Nie czuło się wiatru, przynajmniej w miejscu, gdzie stałem.Ozdabiają swoje domy, przystrajają ogrody kolorowymi lampkami.. Na pierwszym planie widzę wysokie drzewa z bujnymi koronami i białą korą.. A więc spokój, jaki panował w moim najbliższym otoczeniu był tylko pozorny.Widok zimowego krajobrazu to coś bardzo pięknego i wyjątkowego.Drzewa pokryte białym śniegiem jak pierzyną, gałęzie uginające się pod jego ciężarem , lekko poruszają się na zimowym cierpkim wietrze.Ten krajobraz zmienia się bezustannie, poprzez budowanie nowych domów, bloków, osiedl mieszkalnych, miejsc pracy i szkół.. I ten widok zapamiętam na zawsze.. Wytęż wzrok 4.0 Rysunek z opisami.. Wskazówki: 1.. Na pierwszym planie widzę wysokie drzewa z bujnymi koronami i białą korą.. Postaraj sie wzbogacić swoją wypowiedż środkami poetyckimi by nadać temu niepowtarzalny charakter.. wg Marlenablaszkow.. Między polami płynie rzeczka, nad którą rozłożony jest drewniany, mały mostek, łączący deptak.W minimum 10zdaniach opisz zimowy krajobraz, który widzisz w swoim oknie.Na jutro.. składniki krajobrazu miejskiego: - budynki szkół - bloki - domy wielo i jednorodzinne - kościoły - szerokie ulice z chodnikiem - duży ruch samochodowy - zabytki - duże osiedla - centra handlowe - biurowce - parki Krajobraz przemysłowy to najbardziej przekształcony krajobraz.. Była piękna pogoda.. Dokładnie opisz wygląd danego miejsca..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt