Historia i logo zegarków firmy atlantic

Pobierz

Przykładem może być piękny model Art Deco.. Eduard Kummer był jednym z twórców szwajcarskiego zegarmistrzostwa.. W roku 1932 rozpoczęło produkcję własnych zegarków pod marką "Atlantic".Atlantic Worldmaster 1888 Automatic to prawdziwa klasyka oraz jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli w historii produkcji zegarków.. Fabryka Eduarda Kummera opracowała specjalną tytanową kopertę, która pozwala na głębokie zanurzenia.. W latach 50-tych doszło do dwóch istotnych wydarzeń dla marki Atlantic.W roku 1932 firma rozpoczęła produkcję własnych czasomierzy już z logo Atlantic.. Jako logo wybrano kotwicę i cyrkiel, co miało kojarzyć się z potęgą morza.. Innowacja umożliwiła zmianę daty 52 razy szybciej niż wcześniej.Historia firmy ATLANTIC Firma ATLANTIC powstała w Bettlach koło Grenchen, w Szwajcarii w roku 1888.. Dla wielu osób Atlantic Worldmaster, to zegarek, jaki otrzymali od rodziców za .Początkowo przedsiębiorstwo nosiło nazwę Eduard Kummer Bettlach (EKB), później zmienioną na "Atlantic".. 5.Historia logotypu Atlantic W poniższym opracowaniu starałem się przedstawić różnorodne loga zegarków firmy Atlantic, wykorzystując wiedzę zawartą w Internecie (głównie w opisach ofert aukcji.Jak wyglądała historia marki zegarków Atlantic?. Na początku stycznia 2008 otrzymaliśmy od Wojciecha.Na początku firma produkowała podzespoły dla takich marek jak Certina czy Longines..

Jakie są funkcje i rodzaje zegarków Atlantic?

Eduard Kummer był jednym z twórców szwajcarskiego zegarmistrzostwa.. XX wieku.. Założycielem był wykwalifikowany zegarmistrz Eduard Kummer.. Ponadczasowe czasomierze to takie, które zawsze prezentują się stylowo i modnie, bez względu na zmieniające się trendy.. Jej założycielem był Eduard Kummer, urodzony 26 marca 1845 roku.. Do takich właśnie modeli należą prezentowane zegarki Atlantic.W naszym sklepie online znajdziesz zarówno damskie, jak i męskie propozycje na każdą okazję.. Pierwsze zegarki pod nazwą "Atlantic" z sekstantem jako logo zostały wyprodukowane w 1932 roku, w tym jeden z pierwszych wodoodpornych chronografów.. W logo firmy znajduje się kotwica i cyrkiel - elementy, które symbolizują precyzję oraz gwarancję pewności i trwałości .Mar 15, 2021Początkowo nazwa firmy to EKB ( Eduard Kummer Bettlach), która została później zmieniona na Atlantic.. W tamtych latach zegarki wodoodporne były rzadkością.May 25, 2021Jun 2, 2021Produkty Atlantic to propozycja ekskluzywnych, eleganckich oraz zaawansowanych technologicznie zegarków.. Kolejnym interesującym osiągnięciem jest ruch Speed-Switch (przełącznik prędkości).Atlantic - historia marki.. To kamień milowy nie tylko w historii marki Atlantic, ale również historii zegarmistrzowska..

Worldmaster to hołd dla tradycyjnej formy zegarków.

Innowacja umożliwiła zmianę daty 52 razy szybciej niż do tej pory.. Pierwsze zegarki Atlantic z cyrklem i kotwicą w logo pojawiły się na rynku w 1932 roku.. W latach 50-tych XX wieku Atlantic wynalazł (stworzył) mechanizm szybkiej zmiany daty, przesuwu datownika za pomocą koronki (wynalazek porównywalny z wynalezieniem koronki przez firmę Patek Philippe).Przez lata Atlantic Watch Ltd.. Nic dziwnego, że stały się bardzo popularne wśród żeglarzy i nurków.. Przedsiębiorstwo do początku lat 30. zajmowało się produkcją podzespołów dla takich marek jak Longines czy Certina.. Modele o eleganckim charakterze znakomicie sprawdzą się do stylizacji biznesowych, natomiast .Historia marki Atlantic sięga 1888 roku kiedy to Eduard Kummer.. Zegarki Atlantic charakteryzuje przepiękne, klasyczne wzornictwo i dbałość o każdy detal.. Jednym z najciekawszych projektów marki był zegarek Nautilus o wodoszczelności 1000 m. .. Przedsiębiorstwo do początku lat 30. zajmowało się produkcją podzespołów dla takich marek jak Longines czy Certina.. doskonale pozycjonował się na międzynarodowym rynku wysokiej jakości zegarków o najwyższej funkcjonalności, niezawodności i oszałamiającym designie..

... Linia worldmaster to żywa historia zegarków w Polsce.

Doskonalił swoje rzemiosło podczas wielu lat czeladnikowania, które zawiodły go do granicy z Francją i poza.W 1932 roku marka przedstawiła pierwszy zegarek sygnowany logiem Atlantic, co wzbudziło zainteresowanie i uznanie miłośników zegarmistrzostwa.. w Bettlach założył pierwszą manufakturę.. Jej założycielem był Eduard Kummer, urodzony 26 marca 1845 roku.. Model wyróżniał się na tle innych szwajcarskich wyrobów jedną bardzo ważną cechą - wodoszczelnością.. Wynalezienie "szybkiego przesuwu daty" w 1960 roku stanowi kamień milowy w historii zegarmistrzostwa.. Początkowo firma figurowała pod nazwą Eduard Kummer Bettlach (EKB), która po 64 latach została zmieniona na dźwięcznie brzmiącą nazwę Atlantic.Współczesne logo Atlanatic powstało w latach 90.. Doskonalił swoje rzemiosło podczas wielu lat czeladnikowania, które zawiodły go do granicy z Francją i poza.Atlantic Watch 1888 - 130 lat marki Atlantic Worldmaster Najsłynniejsza linia marki ATLANTIC, która biła rekordy popularności wśród klientów.. Niemniej jednak nazwa EKB szybko pojawiła się na zegarkach kieszonkowych, a następnie na .Elegancki Atlantic Worldmaster wciąż znajduje wielu zwolenników, czego dowodem może być spora liczba zegarków sprzedawanych na aukcjach Allegro..

... z około 20 do ponad 700 na początku XX wieku, zaledwie dwie dekady po założeniu firmy.

Były to wodoszczelne zegarki, wtedy - jedne z pierwszych na świecie.. Historia tej marki sięga 1888 roku, a produkty tej marki zachwycają do dziś.. Firma za swoje logo przyjęła kotwicę i cyrkiel a swoją nazwę skojarzyła z wielką wodą.. Dzięki wieloletniej tradycji marka pozostaje w czołówce najbardziej rozpoznawalnych producentów, pozostając jednocześnie wiernym kunsztowi szwajcarskich manufaktur.Jun 18, 2021Historia zegarków Atlantic Marka Atlantic powstała w 1888 roku w szwajcarskiej miejscowości Bettlach.. Założycielem był wykwalifikowany zegarmistrz Eduard Kummer.. Były to pierwsze na świecie wodoszczelne chronografy, nowa nazwa miała kojarzyć się z wodą.. Świadczą o tym ręcznie nakręcany mechanizm i stylistyka tarczy.Początkowo przedsiębiorstwo nosiło nazwę Eduard Kummer Bettlach (EKB), później zmienioną na "Atlantic".. Obecnie marka ma w swojej ofercie zegarki .. Pielęgnując swoją tradycję i imponującą historię firmy, Atlantic wprowadza teraz limitowaną kolekcję Worldmaster 1888 Automatic Chronograph Collection.Historia Zegarków Atlantic Marka Atlantic powstała w 1888 roku w szwajcarskiej miejscowości Bettlach.. Jednakże pierwsze zegarki pod nazwą Atlantic zostały wypuszczone na rynek dopiero w 1932 roku i jako z pierwszych na świecie były wodoszczelne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt