Odpowiedzcie na pytania następnie napiszcie streszczenie fragmentu utworu

Pobierz

Zapoznajcie się z pojęciem "legenda" (str.281).. Wykonajcie ćwiczenia 2,3,4 w kartach pracy str. 76-77.. - na podst.utworu Bolesława Leśmiana "Dusiołek".. Poeta poszukuje Urszulki, ale nie znajduje żadnego znaku.. • Jaka jest woda w rzece?. 7.Praca domowa: - Wykonajcie ćw.. 3.Na początek wykonajcie w zeszycie zadanie.. Tu mamy swoje domy.. To fragment tego wiersza;) Pchła Szachrajka myśli sobie: Tu nic więcej nie przeskrobię, Tutaj każdy mnie obmawia, Trudno.. Proszę uporządkujcie swoją wiedzę i umiejętności z rozdziału 4 - przeczytajcie tekst z podręcznika str.196 , a następnie odpowiedzcie na pytania 1-10.. Pod apelem napiszcie: Jesteśmy mieszkańcami lasu.. Jadę do Wrocławia.. Napiszcie 2 zdania pojedyncze z orzeczeniami imiennymi (z dwoma różnymi łącznikami).. 1 W jakich miastach doszło do strajku robotników w czerwcu 1976r.. Kim jest narrator?. Zwracamy uwagę na styl i właściwości języka utworu.Nielimitowany dostęp do milionów wysokiej jakości odpowiedzi, a dzięki temu szybsza nauka dzięki zweryfikowanym odpowiedziom oraz żadnych reklam na stronie.Moi drodzy , na początku proszę Was o przeczytanie " bajki" H. Sienkiewicza , zamieszczonej w podręczniku na str. 218-219.. Dziś spróbujecie odczytać przenośne znaczenie wiersza "Dusiołek".. Wykorzystajcie słownictwo podane w żółtej ramce na str. 243 (jest to ćw.. Macie tam narysowane wykresy i musicie dopasować do nich zdania.5.Napiszcie litery b i B palcem w powietrzu, po śladzie a następnie w liniaturze a następnie napiszcie wyrazy po śladzie - ćw..

Teraz odpowiedzcie na pytania: 1. przenosi przez próg mamę.

• Kto zrozumie rzeczną mowę?. 3 Główny cel powstania KOR-u.. Napisz streszczenie fragmentu utworu "Wyjazd do Wrocławia".. Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.Zaczniemy od obrazu.. Sprawdź w Sciaga.pl.. Zeszyt ćwiczeń część 1 - strona 75Przed pisaniem streszczenia musimy przeczytać uważnie utwór - książkę, artykuł, referat itp.; poznać zdarzenia fakty, dokumenty, które zamierzamy przedstawić.. Następnie w formie planu czyli po kolei zapisujemy przebieg akcji, wiadomości o bohaterach, ich poglądy na różne sprawy.. 4 i 5 s.15 w K .Szukasz prac z przedmiotu język polski?. Temat przeznaczony na jedną godzinę lekcyjną: 15 maja.. 2 Co było bezpośrednią przyczyną tych strajków.. Wykonajcie w zeszycie zadanie 1 pod tekstem.. Zdjęła kufry swe ze strychu,Przeczytaj podany fragment utworu, a następnie odpowiec na pytania.Prosze jak naj szybciej.Dziękuje:) podnosi się kurtyna drzwi.. 2 str.243).Drogie dzieciaczki , przeczytajcie ze zrozumieniem opowiadanie pt.,,Tu mówi lisek ".. Szkoła latania", to:1.. Dlaczego?. Moi Drodzy, na zajęciach porozmawiamy o Waszych preferencjach czytelniczych.. Na początek uzupełnijcie tabelkę z ćw.3 s.220.. Dlaczego tam się znalazł?. 18 marca 2020. by Jolanta Skolimowska in Lekcje dla klas 4, Lekcje zdalne..

Odpowiedzcie na pytania: - Co lubi Beata?

Przyjrzyjcie się opisowi czynności, które zostały wykonane na prośbę żołnierza.. a).Temat: Co się może wydarzyć, kiedy śpisz?. W jaki sposób myśli o świecie?. Przeczytajcie legendę C.Niewiadomskiej "Piast" ( podręcznik,str.278-280).. Zadaje pytanie, które podważa wiarę w istnienie życia pozagrobowego: ,,gdzieśkolwiek jest…".Tren stawia poetę na granicy bluźnierstwa (oddaje kryzys religijny).4 czerwca 2020.. Temat:Cecylia Niewiadomska "Piast"-poznajemy legendę.. Przeczytajcie utwór s. 220.. Następnie wypiszcie w zeszycie z tekstu 3 wybrane rzeczowniki, 3 przymiotniki i 3 czasowniki.Temat: Piszemy fragment scenariusza filmowego.. Przeczytajcie informacje o obrazie oraz przyjrzyjcie się bardzo uważnie scenie przedstawionej na obrazie, a następnie odpowiedzcie na następujące pytania: (odpowiedzi zapiszcie w zeszytach) Na podstawie tytułu, napiszcie, co jest najważniejsze podczas podróży?Wykonajcie teraz pisemnie ćw.. Jest to fragment książki "Artur i Minimki".. Proszę rozwiązania zapisać w zeszycie przedmiotowym.Zapoznajcie się z opowiadaniem Luca Bessona "Na podwórku".. Praca na ocenę.. Napisz streszczenie fragmentu utworu "Wyjazd do Wrocławia" - Zadanie 6: Między nami 2.. Uzupełnijcie tabelę.Język polski - klasa VI - Ewa Szymańska..

Proszę odpowiedzieć na pytania i przesłać na e-maila.

Dotyczą one miejsca pobytu zmarłej.. 7 s. 254.Na początek przeczytajcie przypowieść "Miłosierny Samarytanin" (str. 252- 253), a następnie, w jednej notatce, udzielcie odpowiedzi na pytania 3., 4. i 5. ze str. 253- użyjcie następujących związków frazeologicznych:Witajcie w ramach dzisiejszych lekcji przeczytajcie czytankę ze strony 34-35 w podręczniku, a następnie odpowiedzicie na pytania 1,2,3,4,5 które znajdują się pod czytanką.. Wysłuchajcie wiersza Juliana Tuwima "Rzeczka" (KĆ str. 76).. Pomyślała i po cichu.. Następnie odpowiedzcie ustnie na pytania do tekstu: • Co robi rzeczka?. Kto zainspirował Schmitta do stworzenia postaci cioci Róży?3.. • Co czego jest podobna rzeczka?. tata przebrany za pana młodego.. Środa, 24.06.2020 r. Temat: Książka - mój przyjaciel.. Otwórzcie podręcznik do j. polskiego na stronie 285.. Napiszcie w zeszycie kilkuzdaniowe uzasadnienie, dlaczego chłopcy zastanawiali się czy przyjąć warunki cioci.. Drodzy Uczniowie, apelujemy do Was o spokojne czytanie zamieszczonych scenariuszy.. Skąd się bierze?. Wtorek, 23.06.2020 r. Temat: Zwyczajne cuda - poznajemy wiersz Wisławy Szymborskiej "Jarmark cudów".. 3.Kto napadł na Kajka, Kokosza i ich przyjaciół w lesie?. Odpowiedzcie pełnymi zdaniami, kto jest głównym bohaterem fragmentu tekstu i co robi.. - Jaki jest jej ulubiony bohater?.

Odpowiedzcie na pytania:-Jaką rolę mogła odgrywać osoba wspomniana w wierszu?

Odpowiedzcie na pytanie: "Kim będziesz za 10, a kim - za 25 lat?". 2.Następnie przeczytaj informacje o utworze oraz jego autorze, które znajdziesz na stronie 253.. Zapytaj.onet.pl pomoże znaleźć odpowiedzi na każde Twoje pytanie.Napiszcie.. Napiszcie plan zdarzeń utworu.. 6.Przeczytajcie tekst na s. 16 w podręczniku.. - Jakie buty ma Beata?. Następnie napiszcie w zeszycie na kolorowo: Apel zwierząt do mieszkańców osiedla !. Wykonajcie stronę 66-67 w ćwiczeniach.Są to pytania retoryczne, a więc takie, na które odpowiedź nie jest znana.. 5 Kto był przewodniczącym Solidarności.Odpowiedz pisemnie na pytania i odpowiedzi wyślij na mego maila.. Chcemy czuć się w nich dobrze i bezpiecznie .Ile kosztuje?. Przeczytaj uważnie fragment "Katarynki" - podręcznik, strony 255 - 258.. Proszę o przeczytanie fragmentu utworu Doroty Kassjanowicz "Znikająca trampolina" (podręcznik s. 250-253), zapoznanie się z definicją scenariusza filmowego i przepisanie jej do zeszytu oraz wykonanie zad.. z tyłu publiczność.. "Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Tutaj znajdziesz największa bazę wypracowań, konspektów, streszczeń i pomocy szkolnych w Polsce.. Pamiętajcie, aby pracy nadać tytuł , przypominam o trójdzielnej kompozycji.. Kim może być?. piękną jak "lilija".. goście weselni.. Odpowiedz pisemnie na poniższe pytania (pytań nie przepisuj):Podsumowanie rozdziału strona 230.. Zapisujcie w zeszytach wyłącznie to, o co Was wyraźnie prosimy.1.Obejrzyjcie wypowiedź pisarza na temat książki Oskar i pani Róża, a następnie odpowiedzcie na pytania: /pytania i odpowiedzi zapiszcie w zeszycie/ Dlaczego autor był przekonany, że nikt nie będzie chciał czytać tej książki?. 1.Jaką moc miała mieć fujarka, którą żona podarowała Łamignatowi?. 4 Podaj wydarzenie z 16 października 1978r.. Wykonajcie w zeszycie ćwiczenia 2, 3a i b, 5 str. 219 - 220.Język polski klasa 4.. Określcie narratora występującego w wierszu - co wie?. Następnie wykonajcie polecenia: a) określ czas i miejsce opisanych wydarzeń; b) wypisz bohaterów; c) napisz krótkie streszczenie utworu.. Następnie zróbcie w zeszycie zadanie 7 na stronie 256 w podręczniku.. - Gdzie został położony pułkownik?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt